13 izlenme 23 Eylül 2021
Emekli Albay Erdal Sarızeybek son kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı eserini toplumu ve gelecek nesilleri bilgilendirmek amacıyla Facebook sayfasından yayınlamaya karar verdi. Bu amaçla sarizeybekbilgi.com web adresindeki siteyi aktif hale getirdi ve ilk olarak söz konusu kitabın önsözünü yayınladı.

‘USTA ERDOĞAN’

Kitabın adında geçen ‘Usta’ son 19 yıllık Türk siyasetine yön vermiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Siyasi Tuzak’ olarak adlandırdığı olaylar ise Erdoğan’ın ’yanıldık, aldatıldık, Rabbim affetsin’ dediği Türk Ordusuna karşı kurulan Ergenekon kumpası, derken 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi olaylarını ele alıyor.

‘TARİKAT’

Türkiye’nin hala çözemediği Fetö kumpaslarının iç yüzünü araştıran Sarızeybek, tarihin derinliklerine inerek küresel güç haline gelen Tarikat, onunla bağlantılı ABD ve İsrail ilişkilerinin bugüne kadar gün yüzüne çıkarmayan bağlantıları masaya seriyor ve çarpıcı sonuçlara ulaşıyor. İşte tarihe not düşülen olaylar, kişiler, yer ve tarihlerin yer aldığı Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak;

'SEVR Mİ LOZAN MI'
"Atatürk’ün önderliğinde başlatılan kurtuluş savaşıyla Sevr işgal planı Lozan’da sonuçsuz bırakıldı. Lozan’da bağımsız yeni bir Türk devletinin doğuşunu ilan edildi. Dünya tarihinde eşine az rastlanır büyük bir zaferdi bu. Hal buyken nedense şimdi Lozan tartışmaya açılıyor. Sevr öne çıkarılıyor. Hatta aynı tepsiye konularak keşke Sevr olsaydı diyenler dahi çıkıyor.

LOZAN’I TARTIŞMAYA AÇAN BİR ZİHNİYET MASUM DEĞİL
Bu doğru değil. Bugün işin içyüzünü bilmeyip ‘Sevr olsaydı keşke’ diyen masum zihniyetler unutmasınlar ki, Atatürk bu işgal projesini birlikte yaşadığımız bu vatan topraklarında Türk milletine karşı ‘Büyük Suikast’ olarak görmüş ve gelecek nesillerin hafızalarında yer etmesi için Nutuk’ta şöyle kayda geçmişti; ‘Saygıdeğer efendiler, bu antlaşma( Lozan), Türk Milleti’ne karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış Büyük Suikast’ın sonuçsuz kaldığını bildirir bir belgedir'.

SEVR, TÜRK MİLLETİNE KARŞI BÜYÜK BİR SUİKAST
Şimdi Atatürk’ün bu bakış açısıyla bugün yaşadığımız olaylara bakıldığına, her bir kelimesi özenle seçilmiş olduğu anlaşılan bu cümlede gelecek nesiller için gözardı edilemeyecek mesajların varlığını görüyoruz. Bu mesajlar geleceğimizi aydınlatan bir şifre olarak kabul edilirse eğer, anahtar kelimeler şöyle sıralanıyor; Türk milleti, yüzyıllardır, büyük suikast ve Sevr.

CUMHURİYETİ KURAN TÜRKİYE HALKI TÜRK MİLLETİDİR
Gazi Paşa’nın özellikle Osmanlı yerine ‘Türk milleti’ kavramını öne çıkarışından, Türkiye Cumhuriyeti’nde aslolanın Türk olduğunu ve Osmanlı’nın ise binlerce yıllık Türk tarihi içinde kimi zaman altın harflerle yazılmış bir sayfa olduğunu anlıyoruz.

 Burada geçen ‘Türk’ ifadesini bugünlerde dillendirildiği gibi bir ‘ırkçılık’ ögesi değil, ortak yaşam,ortak kültür ve medeniyetten doğan bir değer olarak anlamak gerekiyor. Gazi Paşa bu değeri ‘Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir’ şeklinde çerçeveleyerek yine bugün Usta’nın sıkça kullandığı ‘Kürt Laz Çerkes Arap Boşnak…’ gibi etnik kimliklerin aslında Cumhuriyeti kuran Türkiye halkı olduğunu ve bu halka binlerce yıllık hakim güç eklendiğinde Türk milletini oluşturduğunu vurguluyor.

HERKES EŞİT ANCAK BAYRAĞIN ADI TÜRK
Bu noktada yazılı tarih bize güç veriyor ve bu gücün adı ‘Türk’ oluyor. Bu doğal olmalı çünkü son bin yılda bu topraklarda tarihi yapan Türk yazan Türk. ‘Efendim savaşlarda biz de Türk’e yardım etmiştik’ demek, aslolan güç karşısına dikilmek için bir bahane sunmuyor, anlamı da yok zaten. Çünkü sonrasında yapılan anayasa ile bu ortak güç ve ortak değer teminat altına alınıyor ve ‘Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür’ hükmüyle her etnik köken mezhep ve din sahiplerinin kanunlar önünde eşit olduğu anayasal güvenceye kavuşturuluyor.

HERKES EŞİT ANCAK MİLLETİN ADI TÜRK
‘Efendim eşitlik yok, inkar var’ demek bu eşitliğin var olmadığı anlamına da gelmiyor, aksine bu durumda anayasa gereklerini yerine getirmeyen siyasi iktidarların devlet yönetiminde bir sorunu olduğunu açığa çıkarıyor.Öyle ya anayasayı uygulamamak hiçbir gerekçeye dayandırılabilir mi?

LOZAN TÜRK TARİHİN ALTIN BİR SAYFASIDIR
Yine burada geçen ‘yüzyıllar’ deyişinden, Türk’ün varlığına karşı Anadolu’da uzun yıllar önce başlamış ve kelimenin tam anlamıyla bir suikast özelliği taşıyan sinsi ve planlı bir savaşın yürütüldüğünü anlıyoruz. Ve Gazi Paşa, bu sinsi savaşı sürdürenlerin Sevr ile hedeflerine ulaştıklarını sandıkları bir anda, Türk’ün var oluş mücadelesiyle kazanılan Cumhuriyet’in bu suikasta son verdiğini ilan ediyor ve Lozan’ı Türk tarihi içindeki hak ettiği mevkiye altın harflerle yerleştiriyor.

ABD VE RUSYA’YI İYİ DÜŞÜNMELİ
Öte yanda,Türk Gençliğine bu mesajın veriliş tarihi: 1927. Bu yıla bakılarak Türk Milletinin varlığına kastedenlerin, Sevr’i kurgulayan İngilizlerle birlikte yüzyıllardır savaştığımız Ruslar olduğunu söyleyebiliriz. Ancak 1927’nin bu tablosunda Amerika ve İsrail yer almıyor. Bu doğal çünkü Ortadoğu’ya henüz ayak basmamışlar.Türk’ü hedef alan plan ve projeler de o tarihte henüz ortaya çıkmış değil.

BOP PROJESİ TÜRK MİLLETİNE KARŞI BÜYÜK BİR SUİKASTTIR
Dolayısıyla Anadolu’da Türk milletinin varlığı ve bekasını korumayı hedeflemiş bir Türkiye’nin artık İngiliz ve Rusların yanı sıra Amerika ve İsrail’i de bu hesaba dahil etmesi gerekiyor. Hep birlikte görüyoruz işte bugün uluslararası ilişkiler açısından hiçbir sakınca duyulmaksınız açık açık Türk Milletini hedef alan planlar yapılıyor, projeler yapılıyor ve yeni haritalar artık duvarlara asılıyor. Bu da bize Fetö’yle birlikte siyasi ayağın işte bu ‘Büyük Suikast’ın bir parçası olduğunu düşündürüyor.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ