5 izlenme 12 Ocak 2022
ÇORAP SÖKÜLDÜ AKP’DEN İTİRAF ‘BİZ YAPTIK’
Dün akşam AKP Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı "FETÖ'yle AKP kol kola girdiyse bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı" dedi.

DAHA ÖNCE DE İTİRAF EDİLMİŞTİ
2014 yılında da AKP'li Abdurrahman Kurt, Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’de çarpıcı bir itirafta bulunmuştu. AKP’nin eski milletvekili Kurt, “TSK’ya karşı ABD ve cemaatle işbirliği yapıldığını” açıkça söylemişti. Erdoğan ise Türk Ordusuna karşı kurulan kumpas için ‘aldatıldık’ demişti.

ERDOĞAN İSE KUMPAS SORUŞTURMASINA DESTEK VERMİŞTİ
Başbakan Erdoğan Belçika’nın Hasselt kentinde 15 bin Türk’le buluştuğu toplantıda, Ergenekon soruşturmasıyla ilgili, "Arı kovanına çomak sokulduğu için rahatsız olanlar var. Türkiye’de temiz eller operasyonunu yapanlara saygı duysunlar" demişti.

BAŞBUĞ HALA YARGILANIYOR
Bilindiği üzere İlker Başbuğ, Ergenekon kumpas davası sanığı olarak Yüce Divan'da yargılanacak ve yargılamayı Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu yapacaktı. 2017 yılının Temmuz ayında İstanbul 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Başbuğ’un dosyasını ayırarak Anayasa Mahkemesi’ne göndermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Başbuğ hakkındaki soruşturma izninin işleme konulmamasına karar vermesi üzerine, Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, Yüce Divan sıfatıyla dosyayı şimdilik beklemeye aldı. Erdoğan ileride soruştuma izni verirse yeniden yargılanacak.

BÜTÜN SANIKLAR BERAAT ETMİŞTİ

Yargıtay'ın bozma kararının ardından görülen Ergenekon davasında nihai karar açıklanmıştı. İstanbul 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 235 sanıklı davada, "Ergenekon örgütünü kurma" ve "yönetme" suçundan tüm sanıklara beraat etmişti.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ