26 izlenme 23 Eylül 2021
Emekli Albay Erdal Sarızeybek son kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı eserini toplumu ve gelecek nesilleri bilgilendirmek amacıyla Facebook sayfasından yayınlamaya karar verdi. Bu amaçla sarizeybekbilgi.com web adresindeki siteyi aktif hale getirdi ve ilk olarak söz konusu kitabın önsözünü yayınladı.

‘USTA ERDOĞAN’

Kitabın adında geçen ‘Usta’ son 19 yıllık Türk siyasetine yön vermiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Siyasi Tuzak’ olarak adlandırdığı olaylar ise Erdoğan’ın ’yanıldık, aldatıldık, Rabbim affetsin’ dediği Türk Ordusuna karşı kurulan Ergenekon kumpası, derken 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi olaylarını ele alıyor.

‘TARİKAT’

Türkiye’nin hala çözemediği Fetö kumpaslarının iç yüzünü araştıran Sarızeybek, tarihin derinliklerine inerek küresel güç haline gelen Tarikat, onunla bağlantılı ABD ve İsrail ilişkilerinin bugüne kadar gün yüzüne çıkarmayan bağlantıları masaya seriyor ve çarpıcı sonuçlara ulaşıyor. İşte tarihe not düşülen olaylar, kişiler, yer ve tarihlerin yer aldığı Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak;

'USTA VE BARZANİ'
Tarih: 27 Eylül 2017. Yer: Beştepe/ Ankara.
Usta ‘20172018 Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuşuyor ve Mesud Barzani’nin bağımsızlık referandumuna ilişkin olarak ‘İhtimal vermiyorduk, yanılmışız’ diyordu. Öfkeliydi, hiddetten yüzü kızarmış, bir yandan yumruğunu masaya vuruyor öte yanda işaret parmağını ileriye doğru uzatarak ‘senin canına okuyacağım’ dercesine sallıyordu. Ben ise şaşkın, açmış gözlerimi izliyordum.

İLK KEZ KÜRDİSTAN
Şaşkın diyorum, doğrudur. Çünkü Usta’nın bu ‘ihanet’ çıkışından çok değil daha dört yıl öncesinde ‘Kürdistan lideri hoşgeldiniz’ deyip Barzani’yi kucaklayışı, ‘mahşere kadar beraberiz’ diyerek sarılışı gözlerimin önüne geldikçe… Hatırlayınız Arınç’ın gözyaşlarını hatta Usta’nın çıktığı koltukla sahneye fırlayan Şivan Perver ile İbrahim Tatlıses’in attığı ‘Megri Megri’ çığlıklarını… kulaklarımız hala çınlıyor.

MEGRİ MEGRİ
Usta, 21 yıl sonra Diyarbakır'a gelen Mesud Barzani'yi ağırlamış ve ‘Kuzey Irak Kürdistan Bölgesi'ndeki değerli kardeşlerimi selamlıyorum’ demişti. Bu konuşmaların ardından Şivan Perver ile İbrahim Tatlıses Kürtçe şarkı ‘Megri megri daye megri’ye düet yapmış ve meydanları inletmişti; Megri Megri... Türkçe manası 'ağlama'...

Neydi anlamı bunun, neden bu şarkı seçilmişti, kim seçmişti?
Megri Megri PKK terör örgütünün ilk kadroları içinde yer alan ve çatışmada öldürülen bir teröristi anlatıyor; 1980 yılında Bingöl'de yapılan bir operasyonda PKK'nın ilk dönem kadroları içinde yer alan Zeki Yıldız bir köy evinde sıkıştırılır. Teslim olmayan Yıldız, ateşle karşılık verince öldürülür. Ankara Teknik Öğretmenlik mezunu olan Zeki Yıldız'ın çatışmada ölmesi üzerine "Megri Megri" ağıtı yakılır. Ağıtta imzası olan kişi Dengbej Zozan'dır …

TERÖRİSTE AĞIT
Artık Diyarbakır’da ‘Megri Megri’ diye çığlık atmanın ne anlama geldiği söylemeye gerek var mı bilemiyorum. Belki buna Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Erbil’de Neçirvan Barzani’nin başkanlık töreni için huzuruna çıkıp ‘Kürdistan Şehitleri için saygı duruşunda bulunduğunu da eklerseniz daha güçlü bir anlam yükleyebilirsiniz. Kürdistan şehitleri denilenlerin de işte bu Megri Megri’de anlatılan terörist Zeki Yıldız’dan başkası olmadığı tabloya eklendiğinde bunun ne anlama geleiğini düşünmeye başlayabilirsiniz.

YENİ TÜRKİYE
Usta Diyarbakır’da Megri Megri’nin gölgesinde ‘Kürt, Türk, Arap, Laz, Gürcü, Çerkes, Boşnak nasıl beraber olduysa, İstiklal Savaşı’nı birlikte verdilerse, Cumhuriyet’i nasıl birlikte kurdularsa yeni Türkiye’yi de o ruh, o öz ve kardeşlik ruhuyla ayağa kaldırıyoruz’ diyor. Tabii burada Anadolu’ya yaşayan farklı etnik kimlere yapılan vurgu dikkatimizi çekiyor ki Usta zaten bunu yıllardır yapıyor. Ardından sıra teröristlere geliyor... 

Usta burada nihai çözüm olarak ‘dağdakiler indirilip affedileceğinin, cezaevlerindekilerin de serbest bırakılacağının sinyalini veriyor’ yani Usta’nın çözümü bu; hepsini salmak! Bu nihai çözümde teröristlerin hepsini salmak düşüncesi ortaya çıkınca, her ne kadar 15 Temmuz kalkışması Usta’nın bu konuşmasından çok sonraları meydana gelmiş olsa da, insan aklına ister istemez Türk Ordusunu kendi içinden vuran işbirlikçi hainler geliyor. Öyle ya onlar da terörist. Onlar da terörden hüküm giymediler mi?

USTA NEREYE GİDİYOR
Hal böyle onunca, akıl bu noktada durmuyor ve ‘Yeni Türkiye’ deyip acaba hepsini salacaklar mı diye düşünmeye başlıyor. Düşünce buysa eğer bir yanda PKK’lı teröristler ki projenin zaten silahlı ayağı idi, öte yanda Fetö’lü teröristler ki o da projenin yeni versiyon silahlı ayağı idi. Bu durumda hepsi serbest! Zaten bunlar hakkında açılmış bir çatı dava olmadığını da eklerseniz…"

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ