18 izlenme 23 Eylül 2021
Emekli Albay Erdal Sarızeybek son kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı eserini toplumu ve gelecek nesilleri bilgilendirmek amacıyla Facebook sayfasından yayınlamaya karar verdi. Bu amaçla sarizeybekbilgi.com web adresindeki siteyi aktif hale getirdi ve ilk olarak söz konusu kitabın önsözünü yayınladı.

‘USTA ERDOĞAN’
Kitabın adında geçen ‘Usta’ son 19 yıllık Türk siyasetine yön vermiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Siyasi Tuzak’ olarak adlandırdığı olaylar ise Erdoğan’ın ’yanıldık, aldatıldık, Rabbim affetsin’ dediği Türk Ordusuna karşı kurulan Ergenekon kumpası, derken 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi olaylarını ele alıyor.

‘TARİKAT’
Türkiye’nin hala çözemediği Fetö kumpaslarının iç yüzünü araştıran Sarızeybek, tarihin derinliklerine inerek küresel güç haline gelen Tarikat, onunla bağlantılı ABD ve İsrail ilişkilerinin bugüne kadar gün yüzüne çıkarmayan bağlantıları masaya seriyor ve çarpıcı sonuçlara ulaşıyor. İşte tarihe not düşülen olaylar, kişiler, yer ve tarihlerin yer aldığı Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak;

'DAĞLICA'DA NE OLDU ERDOĞAN'
"Dağlıca, 12 Ekim 2007, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir taburu Irak kuzeyi Barzani bölgesinden gelen silahlı bir gurubun saldırısına uğradı. 12 asker şehit düştü, sekiz asker kaçırıldı. Usta’ın elinde millet iradesi adına sınır ötesi harekat yetkisi vardı ama bu yetkiyi kullanmadı, kaçırılan askerlerimin peşinden de kimse gidemedi.

Peki bu askerlerimizi kim geri getirdi biliyor musunuz?..
HDP evet saldırıyı yapan örgütün siyasi ayağı HDP. Gitti Irak’a, örgütün yöneticileriyle medya önünde açık açık görüştü ve askerlerimizi alıp geri getirirken de bol bol resim çektirdi. Medya da bunu canlı yayında Türk milletine izlettirdi.

MEŞRU MÜDAFA HAKKIMIZI KULLANMADIK

Şimdi bu ağır vakaya yüreğimizdeki öfkeyi hafızamıza çekip uluslararası hukuk açısından bakalım. Birleşmiş Milletler üyesi ve tüm dünya tarafından sahip olduğu sınırlarda hükümranlık haklarına sahip bir Türkiye, sınırları ötesinden saldırıya uğramış ve bunun sonunda ağır bir kayıp vermiştir. Türkiye’nin aynı anda ve çok daha ağır bir şekilde bu saldırıya karşılık verme hakkı vardır ama bu hak kullanılmamıştır.

HDP’YE SORUŞTURMA AÇMADIK

Bu saldırıyla bağlantılı olarak Türkiye’nin saldırıya yapan örgüte hem de siyasi ayağı olan HDP’ye karşı yargıyı harekete geçirme hakkı vardır, ama bırakın bu partiyi yargılamayı, hala bu siyasi ayağın bağlı olduğu silahlı örgüt hakkında açılmış bir çatı yoktur. Tüm bu olan bitene karşılık Usta’nın da millet iradesi adına doğrudan harekete geçme hakkı vardır, ama bırakın bu hakkın kullanılmasını aksine Usta’nın ABD’ye gidişiyle milli bir mesele sözüm ona çözüm okyanus ötesine taşınmıştır.

DAĞLICA ÜZERİNDEN TÜRK ORDUSUNU VURDULAR

Sonuçları itibariyle Dağlıca’ya baktığımızda, küresel siyasi projenin silahlı ayağı olan bu örgütün himaye altına alındığı, aynı zamanda bu saldırı üzerinden Türk Ordusuna karşı ağır bir psikolojik harekat yürütüldüğü çok açık ve net görüyoruz. Dağlıca üzerinden Türk Ordusu terör örgütüne karşı güçsüz gösterilmiş ve her gün yapılan canlı yayınlarla Türk Milletinin ordusuna duyduğu güven sarsılmak istenmiştir.

HABUR AÇILIMI
Akabinde verdiğimiz canların sorumlusu Türk Ordusu gösterilerek süreç hızlandırılmış, Habur’a kadar uzatılarak teröristler için özel mahkemeler kurulmuş, hepsi serbest bırakılmış, halkın içine salınmıştır. Böylece 90’lı yıllarda terör nedeniyle göç eden yüzbinlerce kardeşimize bugün Suriyeli sığınmacılara gösterilen ‘şefkat’ gösterilmediği için mağdur edilen halkımızın örgütün içi çe girmesi sağlanmıştır. Nihayetinde iş, PKK ile HDP’nin Şemdinli Bağlar köyündeki hani şu Efkar Tepesinin altındaki buluşmasına kadar uzanmıştır.

BİR NOTA BİLE VERMEDİLER

Bana sorarsanız, ne büyük acıdır ki Dağlıca ikinci çuval vakasıdır, Kod Ergenekon soruşturması da üçüncü. İlkini biliyorsunuz zaten, Amerikalının 4 Temmuz 2003’te, Kuzey Irak Süleymaniye’de yani tarikatın kurucusu Şeyh Halid’in doğduğu kentte Türk Askerinin başına çuval geçirdiği vaka, Türk tarihine yazılmış kara bir sayfa.

Usta o tarihte Başbakan’dı ve ABD’ye nota verilmesini isteyen muhalefete ‘ne notası veriyorsun, müzik notası mı’ diye cevap vermişti. Bu yönleriyle bakıldığında Dağlıca, Türkiye’yi hedef almış küresel siyasi projenin kendi içimizden nasıl işletildiğini açığa çıkaran ibret olasıca bir örnektir.

Erdal Sarızeybek
Usta'nın Göremediği Siyasi Tuzak

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ