25 izlenme 12 Ocak 2022
Bugünün son dakika haberine göre, OHAL'in kaldırılmasından bu yana Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın onayıyla 4 bin 562 personel TSK'den ihraç edildi, 531 emekli askerin rütbeleri geri alındı.

19.583 İHRAÇ, 4.562 İŞLEM MASADA
OHAL’in kaldırılmasından bu yana 4 bin 562 personel TSK’dan ihraç edildi, 531 emekli askerin rütbeleri geri alındı. “Tüm terör örgütleriyle olduğu gibi FETÖ ile mücadelemiz de kararlılıkla devam ediyor” diyen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şunları söyledi:

‘YENİ BİLGİ BELGE GELDİKÇE İŞLEMLERE DEVAM’
“Adli ve istihbarat kurumlarıyla yakın çalışmalarımız sürüyor. Yeni bilgi, belge geldikçe, kanaat oluştukça hemen işlem yapılıyor. Amacımız bu teröristleri içimizden tamamen temizlemek, bu şanlı üniformayı tek bir hainin bile taşımasına engel olmak, buna müsaade etmemektir.”

HULUSİ AKAR NE KONUŞUYOR
15 Temmuz’dan bu yana neredeyse dört yıl geçti. Bu dört yılda mücadele adına operasyonların büyük kısmı medyanın çaycı baklavacı börekçi dediği kesime ve bir de askere karşı yapılıyor. Baskın yapılan subay astsubay ve uzmanlar gizli saklı değil, yeri belli adresi belli ama nedense iş baskın şeklinde oluyor ve kamuoyuna öyle duyurulur. Peki bu baskının hedefindeki asker FETÖ’nün neresinde?

O GECE NE OLDU
FOX TV'de 'Çalar Saat' programına konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Mehmet Dişli açıklamasını yorumladı.

‘NEDEN EMEKLİ EDİLMEDİ, AÇIKLAYIN’
Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun 15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi Mehmet Dişli'nin darbe girişiminden bir süre önce, emekliye sevk etmek istediklerini ancak son an da engellendiği şeklindeki açıklamasını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "Her şey açık. MİT üstüne düşen görevi yapmış. Son gece ne olduysa görevinde kalıyor ama. Bu işin başında ben değilim, başbakan da değil, kim olabilir bu güç Cumhurbaşkanı. Neden yaptığını ona sormak lazım." dedi.

SARIZEYBEK: ‘HEDEF TÜRK ORDUSU VE TÜRK MİLLETİ’
Bu konuyla ilgili olarak emekli albay Erdal Sarızeybek şu açıklamayı yaptı: ‘Siz siyasi iktidar olarak bu cemaati el üstünde tutacaksınız. Türkçe olimpiyatları deyip yerel yönetimler eliyle destekleyeceksiniz. ‘Hocaefendi, muhterem Hocaefendi’ diyerek cemaatinin liderini sanki İslamiyet son bulmuş, yeni bir din doğmuş, sanki o da bu dinin yeni dini lideriymiş gibi masum halka örnek göstereceksiniz. 

Bu Cemaate gösterdiğiniz sıra dışı ilginin bir sonucu olarak, ihalelerden tutun ticarete, okullardan tutun dershanelere, esnaftan tutun devlet kadrolarına giden yolun bu Cemaatten geçtiği algısını kamuoyunda yaratacaksınız. Sizin yaptığınız tüm bu iş ve eylemlerden dolayı güç kazanan bu Cemaatin lideri orduya ve devlete komplo kuracak. Sonra siz ortaya çıkıp ‘Allah da millet de affetsin’ diyerek kendinizi sorumluluktan sıyıracaksınız ama millet yargılanacak, öyle mi?”

HEDEF BELLİ
“Bugün 15 Temmuz kalkışmasının sonuçlarına bakıldığında, bu nedenle soruşturma geçiren, yargılanan, işten atılan sivil sayısının askerden fazla olduğu açıktır. Bu durum gösteriyor ki, Türk Ordusu kendi sırtından hançerlenmekle kalmamış, Türk Milleti de kendi içinden vurulmuştur. Bu durumda kalkışmanın hedefinde ordu yoktu, millet yoktu demek, pek akla yatmıyor?”

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ