12 izlenme 23 Eylül 2021
Emekli Albay Erdal Sarızeybek son kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı eserini toplumu ve gelecek nesilleri bilgilendirmek amacıyla Facebook sayfasından yayınlamaya karar verdi. Bu amaçla sarizeybekbilgi.com web adresindeki siteyi aktif hale getirdi ve ilk olarak söz konusu kitabın önsözünü yayınladı.

‘USTA ERDOĞAN’
Kitabın adında geçen ‘Usta’ son 19 yıllık Türk siyasetine yön vermiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Siyasi Tuzak’ olarak adlandırdığı olaylar ise Erdoğan’ın ’yanıldık, aldatıldık, Rabbim affetsin’ dediği Türk Ordusuna karşı kurulan Ergenekon kumpası, derken 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi olaylarını ele alıyor.

‘TARİKAT’

Türkiye’nin hala çözemediği Fetö kumpaslarının iç yüzünü araştıran Sarızeybek, tarihin derinliklerine inerek küresel güç haline gelen Tarikat, onunla bağlantılı ABD ve İsrail ilişkilerinin bugüne kadar gün yüzüne çıkarmayan bağlantıları masaya seriyor ve çarpıcı sonuçlara ulaşıyor. İşte tarihe not düşülen olaylar, kişiler, yer ve tarihlerin yer aldığı Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak;

'ÇUVAL DOLUSU PARA'
"Şemdinli Hakkari’nin ilçesi, Irak’a komşu, İran’a komşu, küçücük bir üçgen. Tek girişi var Yüksekova’dan gelen, başka yolu yok. Çıkmaz bir sokak; soldaki toprak yolu izlerseniz İran’a, sağdan Şemdinli Çayını takip ederseniz Usta’nın deyişiyle Barzani’nin Kürdistanı’na ulaşırsınız.

BARZANİ DEMEK PKK DEMEKTİR
Şemdinli, PKK terör örgütünün silahlı eylemlerini ilk başlattığı yer. Eylemi başlatan örgütün elebaşı Abdullah Öcalan şimdi İmralı’da mahkum, yargılandığı mahkemeye verdiği ifadede ‘baskını Barzani bölgesinde hazırladık’ diyor ve ekliyor:  ‘Eruh ve Şemdinli ilçelerine baskın düzenleyen birliklerimiz Kuzey Irak’ta KDP’nin kontrolündeki bölgede hazırlanmıştır. Bu kamp Lolan kampıdır. Bu dönemde biz KDP lideri Barzani ile irtibat halindeydik.’  

Bu KDP, Barzani’nin partisi olan KDP’dir hani bir zamanlar Stalin’in kurduğu, başına Molla Mustafa’nın getirildiği, hani Usta’nın da ‘mahşere kadar beraberiz’ diyerek oğlunu Diyarbakır’da kucakladığı. Biz bunları örgüt başı yargılanmaya başladığında öğrendik, mahkeme tutanaklarından.

TERÖRÜN EN BÜYÜK FİNANSMANI KAÇAKÇILIK
Türkiye’de terörün ana finans kaynaklarından başta geleni İran ve Irak sınırlarından yapılan kaçakçılık eylemleridir. Terörün özellikle VanHakkariŞırnak üçgeninde bir kaçak ekonomisi yaratmış olduğu bilinmesine karşın siyaset yapıcıları bu konuya gereken önemi vermemekte ve devlet yönetimi terör ve kaçakçılık üzerinden rant sağlanan bir trajediye dönüşmektedir. 

KAÇAK TERÖRÜ, TERÖR KAÇAĞI BESLİYOR
Bir yanda kaçakçılık yaşam bulabilmek için terörden destek alırken öte yanda terör, kaçağı teşvik ederek kendine finans sağlamaktadır. Kaçak ve terörün birlikte vurduğu halk yerli üretimden vazgeçerek ikisi arasında kendisine yer bulmaya çalışmakta, sınırı korumakla görevli asker ise çözümü zor sorunlarla boğuşarak çile çekmektedir.

İşin gerçeği Irak kuzeyinde ne olup bittiğinden yıllarca haberimiz olmadı bizim, inanın olmadı. Bu istihbarat örgütleri ne yapar, onları da anlamak güç. Hatırlıyorum da bir MİT Raporu yayınlanmıştı adı Susurluk olan, yayınlanmıştı da kimin eli kimin cebinde onlar anlatılmıştı ama bize hiç kimse Irak kuzeyinde ne olup bittiğini anlatmadı. Biz o yıllarda kimseyi göremedik, bugün de zaten siyasi iradenin hala gördüğü yok.

Hani arşivleri örgütün? Yok.
Hani para kasası örgütün? Yok. 
Hani eylem planları, raporları, eleman sicilleri, yurt dışı bağlantılarını gösteren deliller?.. Kaçakçılık organizasyonu hala bir muamma; iç ve dış bağlantılar, kuryeler, kasalar, aracılar, onlar da yok!

‘YATTIĞI YERDEN ÖRGÜTÜ İDARE EDİYOR
Geçtim bunları, örgütün başı İmralı’da yatıyor, hakkı idamdı, müebbet hapse çevirdiler, bir eli yağda bir eli balda yattığı yerden örgütü idare ediyor. Hatırlayınız TRT’ye çıkarılan 74 askerimizin katili bir yana, o da Anadolu Ajansı aracılılığıyla HDP’ye talimat göndermedi mi, gönderip de ‘HDP bu seçimde tarafsız kalsın’ demedi mi? Bu ne demektir?.. Bu yattığı yerden örgütü idare etmek değil midir? Bu terörle işbirliği yapmak değil midir?

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ