27 izlenme 12 Ocak 2022
TEĞMEN ÇELEBİ SİLİVRİ SON SAVUNMASINDA NE DEMİŞTİ
Yıl 2013.

Ergenekon soruşturmasında sona gelinmesi sebebiyle sanıklar son savunmalarını yaptı. Teğmen Mehmet Ali Çelebi son savunmasını yaptı. Çelebi ‘Göreceksiniz insanoğlu ebediyen büyük zavallılığınızdan bahsedecek… Göreceksiniz onur, şeref size hiç nasip olmayacak. Ve göreceksiniz kimse size ölümde bile yoldaş olmayacak’ dedi. Mahkemeise Çelebi'nin savunmasıyla ilgili şikayette bulunarak dava açtı. İşte Teğmen Çelebi'nin kendi sesinden son savunmasının son sözleri;

BU TEZGÂHIN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM:
Ey sonrasızlar! Yarım yamalaklar! Işıktan rahatı kaçanlar!.. Dillerinizi sarkıtarak efendilerinize hizmet edersiniz. Ağızlarınızı soylu sözlerle doldurup temiz adları kirletmektir işiniz. Eminim ki sadece pusu kurmaya işleyen beyinlerinizle yeni tezgâhların içinde ve peşindesiniz. Çünkü siz karaçalma ve yağmacılık için yaşarsınız. Oysa bizim yaşama nedenlerimiz aynı zamanda asilce ölme nedenlerimizdir.

HARLI ATEŞLERİNİZDE YAKIN. DUMAN DUMAN TÜTERİZ...
ZİNDAN ÇUKURLARINA GÖMÜN. ATEŞBÖCEKLERİ GİBİ PARLARIZ...
DARAĞAÇLARI KURUN. UMUTLARIMIZI İDAM SEHPASI YAPARIZ...
DERT Mİ BİZE! KEFENLERİMİZLE GEZER, ÖLÜME GELİRİZ BİZ...
GÖZLERDE AĞLAYAN, DUDAKLARDA TİTREYEN ADIMIZ KALIR...

‘AĞLAYIŞ GÜNÜ GELECEK’
Ağlayış günü gelecek! Büyük, derin, sessiz ağlayış günü. Adaletin keşfedildiği gün! O gün güneş sizi ısıtmayacak. Su, susuzluğunuzu gidermeyecek, hava göğsünüzden firar edecek. İşte o zaman bugünleri hatırlayacak eserinize, bu devasa hiçliğe ağlayacaksınız!.. Hırsınızın kaçırdığı aynalarınızla yüzleşecek, önceki hayatınızın anlamsız çirkinliğini sonsuz öfke ile kabulleneceksiniz. Kelimeler boğazınızda düğümlenecek, "Şeytan bana dedi ki..." diyeceksiniz.

‘KİMSE SİZE ÖLÜMDE BİLE YOLDAŞ OLMAYACAK’
Gerçeği, iyiliği, yüceliği ortaya çıkarma telaşıyla çırpındığınız karanlıklardan düşman saydıklarınızın kollarına koşacaksınız. Bir kıvılcım uğruna onların yüreklerini kazmak isteyeceksiniz. Fakat her şey sönmüş, her şey soğumuş olacak. Adaletin vahşice koparttığınız yaprakları sararmış olacak… Göreceksiniz insanoğlu ebediyen büyük zavallılığınızdan bahsedecek… Göreceksiniz onur, şeref size hiç nasip olmayacak. Ve göreceksiniz kimse size ölümde bile yoldaş olmayacak.”

SONUÇ
Telefonuna polis tarafından sehven numara yüklenen teğmen Mehmet Ali Çelebi Ergenekon davasında 16 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Pilot Teğmen Mehmet Ali Çelebi Ergenekon davasında terörist olduğu iddiasıyla tutuklandı, 3 yıl Silivri’de hapis yattı. Hakkındaki suçlamalardan birisi, “Örgüt adına Hizbut Tahrir örgütü içine sızarak, faaliyetlerde bulunduğu” iddiasıydı. Bunun “delili” de Çelebi’nin cep telefonunda Hizbut Tahrir üyelerine ait 139 telefon numarasının yer almasıydı.

Sözkonusu numaraların Çelebi’nin telefonuna Emniyet’te gözaltındayken yüklendiği duruşmalar başladıktan sonra anlaşıldı. Emniyet’ten Mahkemeye gönderilen yazıda, “139 telefonun Çelebi’nin telefonuna sehven kopyalandığı” bildirildi.

Ergenekon davası kapsamında “terör örgütü üyeliği” iddiasıyla 33 ay tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edilen Teğmen Mehmet Ali Çelebi, geçici görevle Bingöl’e tayin edildi. Bu görevlendirmeyi kendisi istediği öğrenilen ve terörle aktif mücadelede görevli birlikte görevlendirilen savaş helikopteri pilotu Teğmen Çelebi, 20 günlük görevi boyunca Kobra helikopterleriyle terör operasyonlarına katıldı. Kod Ergenekon soruşturmasının FETÖ kumpası olduğu anlaşıldı. Sanıkların hepsi tahliye edildi. Teğmen Çelebi Şu anda CHP milletvekili.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ