23 izlenme 12 Ocak 2022
Emekli Albay Erdal Sarızeybek son kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı eserini toplumu ve gelecek nesilleri bilgilendirmek amacıyla Facebook sayfasından yayınlamaya karar verdi. Bu amaçla sarizeybekbilgi.com web adresindeki siteyi aktif hale getirdi ve ilk olarak söz konusu kitabın önsözünü yayınladı.

‘USTA ERDOĞAN’
Kitabın adında geçen ‘Usta’ son 19 yıllık Türk siyasetine yön vermiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Siyasi Tuzak’ olarak adlandırdığı olaylar ise Erdoğan’ın ’yanıldık, aldatıldık, Rabbim affetsin’ dediği Türk Ordusuna karşı kurulan Ergenekon kumpası, derken 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi olaylarını ele alıyor.

‘TARİKAT’

Türkiye’nin hala çözemediği Fetö kumpaslarının iç yüzünü araştıran Sarızeybek, tarihin derinliklerine inerek küresel güç haline gelen Tarikat, onunla bağlantılı ABD ve İsrail ilişkilerinin bugüne kadar gün yüzüne çıkarmayan bağlantıları masaya seriyor ve çarpıcı sonuçlara ulaşıyor. İşte tarihe not düşülen olaylar, kişiler, yer ve tarihlerin yer aldığı Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak;

"Tarih: 18 Nisan 1920. Yer: San Remo.
Londra Barış Konferansı’nda Kürdistan konusu bir karara bağlanamadı. Sorun, İtalya’nın San Remo kentinde yapılacak olan konferansa devredildi. Sonunda anlaştılar. Konferansın o günkü oturumu kapanırken toplantı tutanaklarına eklenen bir metinle, bugün Türkiye’nin karşısına çıkarılan küresel siyasi projenin Kürdistan ayağını şöyle çizdiler;

DÖRT PARÇALI KÜRDİSTAN PROJESİ
‘İş bu anlaşmanın yürürlüğe girmesinden sayılarak altı ay içinde İstanbul’da toplanacak ve Britanya, Fransız ve İtalyan hükümetlerince atanacak bir komisyon (…..) maddelerde tanımlandığı biçimde Fırat’ın doğusunda, Ermenistan’ın güney sınırları güneyinde, Suriye ve Irak/Mezopotamya kuzey sınırlarının kuzeyinde, çoğunlukla Kürtlerin bulunduğu bölgeler için bir yerel özerklik planı hazırlayacaktır. Bu plan, bölgede yaşayan AsuriGeldani ve öteki soy ve din azınlıklarının korunması için tüm güvenceleri içerecek ve bu amaçla, Britanya, Fransız, İtalyan, Acem ve Kürt temsilcilerden oluşacak bir komisyon, işbu anlaşma hükümleri gereğince Türk sınırının İran sınırı ile aynı olduğu yerlerde, gerekmekte ise ne gibi düzeltmeler yapılacağını incelemek ve karara bağlamak için bu yerleri gezecektir.’

DÜĞÜM FIRAT'IN DOĞUSU
Burada özerk Kürdistan diye düşünülen bölge Anadolu’daki Fırat’ın doğusu. Ermenistan’ın güneyi diyerek bir Ermeni devletinin varlığını işaret ettikleri yer ise Vilayeti Sitte yani Osmanlı vilayetleri olan ‘Erzurum, Van, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ ve Sivas’ın güneyi. Asuriler Geldaniler dedikleri bizim Nesturiler hani şu Hakkari’de Cumhuriyete karşı isyan eden, isyan tutmayınca Suriye ve Irak kuzeyine kaçanlar. Onlar da şimdi PKK ile bir birlikte Türkiye’ye karşı savunma birlikleri kurdular.

SEVR İŞGAL PROJESİ GÜNDEMDE
Sevr işgal süreciyle bugün yaşadıklarımız yan yana getirilirse eğer, Türkiye’nin bugün iki ayrı projeyle karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Her ikisi de Fırat’ın doğusu ama biri Suriye’de diğeri Doğu Anadolu’da. Suriye’deki Fırat’ın doğusunda özerk yönetimler kurulalı yıllar oldu. Bize hudut olan yerlerde bayrak çektiler yani bir yanda Mehmetçik karşısında PKK. Gerçi Usta demişti ‘bir gece ansızın geleceğiz, Fırat’ın doğusunu kökten temizleyeceğiz’ demişti ama…

FIRAT'IN DOĞUSUNA NASIL GELDİLER
Allah aşkına ta 92’den 2002’ye geçen zamana bakın. Her yıl şehit verdik ama sonunda biz bu teröristleri Hakurk alanına sıkıştırdık, sayıları iki üç bin civarındaydı. Aradan geçti 17 yıl. Şimdi bırakın Hakurk’u, Musul’dan alın Afrin’e kadar gelin. Tüm Fırat’ın doğusundaki terörist sayısı şu anda yüz bine yakın. Üstelik hepsi özerk yönetimlerini kurmuş, bayraklarını hudut boylarına çekmiş durumda.

2023 YENİ ANAYASA BEKLENİYOR
Doğu Anadolu’daki Fırat’ın doğusuna gelince… Bekliyorlar. Anayasanın değişmesini bekliyorlar. ‘Türk ulus devlet’ kimliğinin kaldırılmasını ve yerel yönetim yasanın değiştirilerek yerel yönetimlere özerklik verilmesini bekliyorlar. HDP siyasetine yeni şekil vermesi düşünüle ve TRT’ye çıkarılan Osman Öcalan gibi yeni bir yüzün gelmesini bekliyorlar. Eyalet sistemine geçilirse eğer, Barzani’nin Irak kuzeyinden uzanıp bu yeni yapılara güç vermesini bekliyorlar.

Bu bize neyi gösterir?
Bu bize yüz yıl önceki Anadolu’yu işgal planının bire bir uygulandığını, Suriye’de işin tamamlanmak üzere olduğunu, Anadolu’da ise karşımıza farklı bir kılıkla yeniden ve mutlaka çıkılacağını göstermez mi?

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ